Ideeรซn liggen op straat en in het geval van deze creatieve dieren ook echt letterlijk. In doodgewone objecten zoals schelpen, stenen en glas vinden zij schoonheid en een zenvolle bezigheid. Hopelijk inspireert het je om de volgende keer eens wat vaker stil te staan bij de schatkist die gewoon onder je voeten ligt.

Nikki Fewings | Mosselmeisje
Al op jonge leeftijd was Nikki (35) tijdens haar vakanties aan de Britse kust aan het strandjutten. โIk ben gefascineerd door zeeschelpen, door hun verscheidenheid, kleur en prachtige patronen.โ Afgestudeerd als zeebioloog zet ze met haar kunstwerken haar passie voor de oceaan voort. โIk ben altijd creatief geweest en tijd besteden aan het maken van dingen is een soort therapie voor meโ, zegt de in Cornwall (VK) woonachtige Nikki. โAls ik aan het creรซren ben, merk ik dat alles van me afvalt en ik in een flow kom die me rustig maakt.โ


Michael Grab | Steenmannetje
Steenmannetjes bouwen, we hebben het allemaal wel eens gedaan, maar Michael Grab (38) heeft het steenstapelen tot een ware kunst verheven. Niet met lijm maar met zwaartekracht creรซert hij zijn puike kunststukjes. Dat zijn werk van voorbijgaande aard is, is juist de bedoeling, zegt de in Colorado woonachtige Amerikaan. โHet is een meditatieve manier van interactie met de natuur, waarin niets blijvend is. Datzelfde geldt voor mijn werkโ, legt hij uit. Gelukkig zijn er de fotoโs.


In de Salt Shop
Salt #100
In deze uitgave brengen we een ode aan merken, mensen en gebeurtenissen die net als Salt in 2006 zijn geboren of het nummer honderd vieren. Ook doken we in de geschiedenis van zout en in de (on)zin van het afvinken van mijlpalen.
En geheel uit 2026 is het interview dat we hadden met avonturier, schrijfster en filmmaker Eva zu Beck.

Lucia Pec | Patroonmaker
https://www.instagram.com/my.creative.nature
In alles wat de Duitse Lucia Pec in de natuur vindt, ziet ze een mogelijkheid om een patroon te vormen. Van takjes en boomschors tot en met mossen en stenen. Zoals deze doodordinaire zwerfstenen die je op veel Europese kiezelstranden kunt vinden. Door aardverschuivingen en drukverschillen ontstaan er spleten, scheurtjes of gletsjerkrassen die zich vullen met witte kwarts. โAls je die lijnen aan elkaar legt, kun je de mooiste dingen laten ontstaanโ, zegt de Duitse zenmaster die โCreated to Createโ als motto heeft.



Steph | Tranenraper
Stukjes glas die in zee terechtkomen is in de basis slecht nieuws. Gelukkig halen de golven en het zand de scherpe kantjes er letterlijk vanaf. Wat overblijft zijn hele kleurrijke stukjes zeeglas, ook wel Zeemeermintranen genoemd. De Canadese Steph weet met haar creaties deze tranen snel te drogen, en ook door de zon schijnt er een ander licht op. Stephโs vindplaats is Prins Edward Island aan de Canadese oostkust. De bekendste vindplaats ter wereld is echter Glass Beach in Fort Bragg in Noord-Californiรซ. Hier is het glasstrand zelfs een toeristenmagneet.




Natasha Bloemhard | oprichter Salt
Ik heb altijd een fascinatie gehad voor hout dat gegeseld is door de elementen. De kleuren en lijnen die ontstaan nadat het maanden misschien zelfs wel jaren blootgesteld is geweest aan water, zout, wind of zand; ik kan het niet laten liggen. Zo raapte ik de afgelopen jaren talloze stukjes op zonder te weten wat ik ermee zou doen. Maar โop een dagโ zou ik dat wรฉl weten.

En die dag kwam. Met wat potjes verf โ blauwtinten zijn favoriet โ begon ik te schilderen. Lukraak, waar het penseel me bracht. Terwijl ik bezig was, probeerde ik me te me te herinneren waar ik al die stukjes had opgeraapt. Van sommigen wist ik het nog als de dag van gisteren, van andere was de herkomst me volledig een raadsel. Toen ik klaar was, had ik een bosje geschilderde houtjes voor me liggen, niks meer, niks hoogdravends ook. Maar toen ik ermee begon te schuiven, ontstond er toch een vorm die iets met me deed.

Lang verhaal kort: het beeld belandde op de cover van onze zomereditie van 2023, neem ik sindsdien altijd een paar potjes verf mee als ik op pad ga en liggen de houtjes nog altijd bij mij in huis en laten ze zich, wanneer ik behoefte heb aan een meditatieve staat, weer geduldig in een vorm schuiven.

